אבחון מעמיק וניתוח עסקי לכל עסק

המוטו שלי: שליטה במידע, זה סוד ההצלחה. קשה מאוד לקבל החלטות ולנהל עסק בלי מידע. לכן, אנו מציעים לבצע עבורכם סקירה מלאה על העסק ולתת מספר תובנות להמשך כולל יעדים ומדדים לבקרה. הדוחות הכספיים לא מספיקים, חייבים לבנות מערכת דוחות ובקרה התואמת את צורכי העסק על מנת להגיב בזמן ומהר ולקבל את ההחלטה המושכלת ביותר באותו רגע. 

כפי שנאמר: "מי שעושה טועה", כל החוכמה היא לא לחזור פעמיים על אותה טעות ולבנות תהליכים ואמצעי בקרה שימנעו זאת כמה שיותר.

מושג האי וודאות שולט בחיינו. פגעי מזג אוויר, מגפות, עודפי יצור, כניסה של יבוא, יציאה של יצוא, גודל ההזמנה, המלאי הקיים, זמני ההספקה, כניסת שחקנים חדשים לשוק, יציאת שחקנים מהשוק, שביתות בנמלים ובמשק, אסונות טבע ועוד. כל אלה לרוב בשליטתנו. כל זה מביא אותנו לניהול סיכונים ולקבלת החלטות בזמן.

אבל לפני כל זה, חייבים בסיס מהימן ומעודכן שיאפשר כניסה לתהליכים בתורה רצינית ועניינית. כאשר הגורמים הרלוונטיים שבוחנים אותנו הם רשויות המס, הבנקים, המתחרים, השותפים העסקיים, הספקים, הלקוחות ועוד. 

אם שולטים במידע ברמת המנהל המופיע מולם, זה נקודת יתרון יחסית ששווה לפעמים הרבה כסף. לכן, חובה להגיע מוכן ולשלוט בכל הפרמטרים הרלוונטיים לעסק. 

לא לכל עסק, הכל רלוונטי אבל הדברים די סטנדרטיים. ככל שקיימים בטחונות ועתודות לעסק כך מצבו ייטב. ועוד מסקנות רבות בהתאם לפרמטרים הרלוונטיים. לרוב הדוח הנ"ל מחזיר את עצמו מהר מאוד ומאפשר כניסה חלקה לתהליכים כאשר בעל העסק קובע את הקצב ולא גורמים חיצוניים.

שאלות עיקריות ומספר דגשים

– מי קהל היעד? מתאים לכל סוגי העסקים.

– למה הצורך בתהליך? לא יודע את הנתונים הבסיסיים של עסקך? עובד, עובד ולא רואה כסף בסוף החודש? מסגרת האשראי לא מתאימה יותר לפעילות העסק שגדל? ההוצאות הקבועות לא מועמסות כראוי? הלקוחות לא משלמים בזמן ומושכים תשלומים? אין כסף בחשבון ותשלומי משכורת וספקים מגיעים? בקיצור, הרבה שאלות ללא מענה? זה הזמן לפנות אלינו ונעזור לכם לקבל כלי שחייב בכל עסק.

– איפה מתקיימת הפעילות? בעסק ובמשרד היועץ.

– מה אורך תהליך? התהליך מונה עד שלושה פגישות.

מה התהליך?

פגישת העברת ציפיות איסוף מסמכים > ניתוח ראשוני > שאלות ותשובות לנושאים חריגים > תיקון הדוח > הגשת דוח ביניים כולל מסקנות ראשונות > דיון עם לקוח > תיקון הדוח אם נדרש > כתיבת דוח סופי כולל המלצות ותכנון תהליך מתבקש > סיום התהליך.

איזה מסמכים נדרשים? הלקוח חייב לספק את הנתונים הבאים

1. דוחות כספיים של העסק של שלוש שנים אחרונות חתומים ע"י רואה חשבון.

2. מאזן בוחן של העסק של השנה הקודמת והנוכחית לא מבוקר/מאושר.

3. קובץ EXCEL של חשבונות הבנק המכיל לפחות שישה חודשים אחורה.

4. קובץ EXCEL של כרטיסי אשראי של שלושה חודשים מלאים אחורה.

5. הרכב החוב מפורט של העסק בבנקים ומחוצה להם.

6. פירוט פיקדונות, קרנות וקופות גמל.

7. דוח 102 על הפקת תלושי משכורת בעסק.

יתכנו דרישות נוספות בהתאם לסוג העסק!

מה מחיר השירות? בהתאם לגודל ומחזור העסק

לכל שאלה נוספת, אשמח לקבל שאלות או להיפגש ללא עלות.

אז למה אתם מחכים? בואו נתקדם ביחד.

אז למה אתם מחכים? בואו נתקדם ביחד.

דילוג לתוכן